"SZWAJCARKOWE GRANIE" - 11 STYCZNIA - WYSTĄPIŁ GASTA MIRE Aktualności

"SZWAJCARKOWE GRANIE" - 11 STYCZNIA - WYSTĄPIŁ GASTA MIRE03.01.2020 19:56


 SZWAJCARKOWE GRANIE  - 11 STYCZNIA - WYSTĄPIŁ GASTA MIRE

Jak sami o sobie piszą - zafascynowani Irlandią, inspirowani górami i morzem, z sercami przepełnionymi muzyką, grają - bo tak czują.

Projekt Gasta Mire tworzą:

Zbyszek "Siudmy" Siudy - lider i założyciel śląskiej grupy Siudma Góra, znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt. Remedium Solińskie, Remedium Bieszczadzkie, Droga do Cisnej. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki, ale często można usłyszeć Zbyszka śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. W jego żyłach ? oprócz krwi ? płynie prawdziwa, żywa muzyka.

Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - skrzypaczka powsinoga. Większość życia spędza między sceną a pokładem mniejszych, czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej, turystycznej i muzyki folk oraz towarzyszy wielu solistom. Od 2013 współzałożycielka zespołu Trzecia Miłość.

Michał Kubarski ? akordeonista z duszą. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobywca wielu stypendiów i nagród. Na co dzień można go usłyszeć grywającego w kwartecie Kwartesencja, a także w wielu innych projektach muzycznych.

(Fot. Inez Sumara. Informacja o zespole zaczerpnięta z fanpage'u: https://www.facebook.com/GastaMire/)