Połączenie dwóch „podmiotów” wykonawczych, jakimi są Darek Morgan i zespół SWADA, to wybuchowa mieszanka muzyczna i poetycka.
Darek Morgan – pierwsze piosenki napisał jako nastolatek w latach 80-tych, w swojej muzycznej drodze grał irlandzki i amerykański folk, bluesa, progresywny rock i poezję śpiewaną. Przez kilka lat grał w jeleniogórskim zespole „Orient Express”. Jego utwory to chwile zatrzymane w czasie. W 2000 roku wydał anglojęzyczną płytę „The Road”oraz dwa lata temu płytę „Szukam świata”
Zespół SWADA, z kolei, to grupa ludzi, popularyzujących muzykę folkową, głównie irlandzką, w raczej nieortodoksyjny sposób. Ludowe tańce, ballady, historie i tradycyjne piosenki ze szczyptą polskiej interpretacji, inspirowane najbardziej popularnymi muzykami tego gatunku z całego świata. W naszym repertuarze można usłyszeć irlandzkie melodie, ale również wpływy muzyki francuskiej, Quebecu czy słowiańskiej. Naszym celem jest dzielenie się pięknem muzyki folk, a rozpiętością repertuaru pragniemy przenieść słuchacza do świata pełnego radości, morskich przestrzeni, wiatru we włosach, czy nawet głębszych refleksji.
Koncert biletowany – 30 zł
Kategorie: Aktualności